Sierpień, 2016

Autor: | Data publikacji: Sierpień 31, 2016

„Krasnale”

IMG_2199

Nasza grupa to gromada uśmiechniętych dziewczynek i wesołych chłopców w wieku 3 lat. Razem spędzamy miło czas, świetnie się bawimy i poznajemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Mamy nadzieje, że ten rok będzie dla nas pełen miłych wrażeń i na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Krasnoludkami opiekują się i uczą Pani Kasia, Pani Agnieszka  a pomaga im Pani Lidka.

Oddział czynny w godzinach 7.00 – 17.00

Autor: | Data publikacji: Sierpień 30, 2016

„Muchomory”

IMG_2197

Nasza grupa to gromada uśmiechniętych dziewczynek i wesołych chłopców w  wieku  3 i 4 lat. Mamy już roczny staż przedszkolny, ponieważ w poprzednim roku poznawaliśmy przedszkole i siebie nawzajem.

Aktywnie uczestniczymy w zabawach ruchowych, muzycznych, badawczych, zajęciach dydaktycznych oraz projektach edukacyjnych. Uwielbiamy wszelkiego rodzaju prace plastyczne i manualne.  Bliska naszemu sercu jest też przyroda, tworzymy kąciki przyrodnicze i samodzielnie o nie dbamy.

Muchomorami opiekują się i uczą Pani Ewa, Pani Elwira oraz Pani Iwona a pomaga im Pani Hania.

Oddział czynny w godzinach 6.00 – 16.00

Autor: | Data publikacji: Sierpień 29, 2016

„Kaczki”

IMG_2201

Nasza grupa to gromada uśmiechniętych dziewczynek i wesołych chłopców w wieku 3 i 4 lat. Z chęcią uczą się piosenek i wierszyków. Dzieci bardzo lubią różnego rodzaju zabawy ruchowe, organizowane zarówno w sali, jak i na przedszkolnym placu zabaw.

Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwanie i doświadczenie. Nasze małe „Kaczuszki” stają wobec nich z radością przejawiając przy tym dużą dozę samodzielności.

Kaczkami opiekują się i uczą Pani Ania oraz Pani Dorota a pomaga im Pani Ewa.

Oddział czynny w godzinach 6.30 – 16.30

Autor: | Data publikacji: Sierpień 28, 2016

„Myszki”

IMG_2203

Nasza grupa to gromada uśmiechniętych dziewczynek i wesołych chłopców w wieku 4 i 5 lat. Już doskonale znamy swoje przedszkole, jesteśmy bardzo ruchliwi i mamy tysiące pomysłów na zabawę. Również nauka przez zabawę, przez działania i eksperymenty jest naszym ulubionym zajęciem. Staramy się być samodzielni, zwłaszcza przy wykonywaniu czynności samoobsługowych. Bardzo lubimy śpiewać, tańczyć i wykonywać prace plastyczne różnymi technikami. Uwielbiamy pobyt na świeżym powietrzu, gdzie wspólnie miło spędzamy czas.

Myszkami opiekują się i uczą Pani Karolina oraz Pani Magda a pomaga im Pani Monika.

Oddział czynny w godzinach 7.00 – 17.00

Autor: | Data publikacji: Sierpień 27, 2016

„Sowy”

IMG_2208

Nasza grupa to gromada uśmiechniętych dziewczynek i wesołych chłopców 4 i 5 lat.

Dzieci bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane zarówno w sali  przedszkolnej jak i na placu zabaw. Wspólnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie.  Starają się być samodzielne i koleżeńskie.

Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Bardzo też lubią zabawy dydaktyczne i tematyczne w kącikach zainteresowań. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności.

Sowami opiekują się i uczą Pani Paulina i Pani Marysia a pomaga im Pani Violetta.

Autor: | Data publikacji: Sierpień 26, 2016

„Rybki”

IMG_2209

Nasza grupa to gromada uśmiechniętych dziewczynek i wesołych chłopców w wieku 5 i 6 lat.   Odkrywamy świat poprzez działanie, obserwację, poszukiwanie i analizowanie oraz pokonywanie różnych trudności pojawiających się w trakcie zadania. W tym roku realizujemy również projekt „Podróże małe i duże”. W każdym miesiącu będziemy wyruszać w podróż do innego kraju, by choć w małej części poznać otaczający nas świat.

Dzieci mają zapewniony wszechstronny rozwój dzięki stosowaniu innowacyjnego programu „TABLIT” oraz wdrożeniu do pracy dydaktyczno – wychowawczej pedagogiki Planu daltońskiego.

„Rybki” lubią poznawać otaczający świat, bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane zarówno w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Rozwijają swoje zdolności  i zainteresowania.

Rybkami opiekują się i uczą Pani Małgosia oraz Pani Karolina a pomaga im Pani Agnieszka.

Autor: | Data publikacji: Sierpień 25, 2016

„Sarenki”

IMG_2210

Nasza grupa to gromada uśmiechniętych dziewczynek i wesołych chłopców w wieku 6 lat. Dzieci objęte są  obowiązkowym  rocznym przygotowaniem przedszkolnym . Lubimy uczyć się poprzez zabawę. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie i otaczającego świata. Uczymy się też samodzielności w działaniu.

W czasie zajęć śpiewamy, tańczymy, wyklejamy, malujemy farbami, rysujemy. Relaksujemy się słuchając czytanych książek oraz słuchając muzyki. W naszej grupie miło i przyjemnie  płynie czas – nie tylko bawimy się, naszym priorytetem jest dobre przygotowanie do podjęcia nauki w szkole , wkroczenie w świat liter i liczb. Pomocne w tym zakresie będzie wykonywanie zadań w kartach pracy.

Sarenkami opiekują się i uczą Pani Karina oraz Pani Ilona a pomaga im Pani Lidka.

Oddział otwarty jest od 7.30 do 16.30.