Listopad, 2019

now browsing by month

Autor: | Data publikacji: 27 listopada, 2019

Wędrująca woda – eksperyment

Jak to się dzieje, że w pustej szklance nagle pojawia się woda ….I to kolorowa…. Myszki wykonały eksperyment, obserwowaly i dokonywały odkryć, jak powstała zielona i pomarańczowa woda 🙂

Autor: | Data publikacji: 27 listopada, 2019

Dzień Pluszowego Misia

Misiu , to zabawka , która znajdzie się w każdym domu ,w którym mieszka dziecko . Dziś te pluszowe maskotki obchodziły swoje święto. Z tej okazji, każdy mógł przynieść swojego misia do przedszkola . Misie zrobiły sobie z nami zdjęcia, pomogły nam w nauce matematyki ( dzielenie misiakow na zbiory i przeliczanie ich- ” bluzkowe, kokardkowe i rozniste” to tylko jedna z propozycji na podział maskotek).

Dzieci zrobiły również misie z balonów- może nie do przytulania ,ale do zabaw w domu:)

Autor: | Data publikacji: 25 listopada, 2019

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – KRASNALE

Inspektor danych osobowych:
Izabela Malinowska – Szabowska
iod6_oswiata@um.poznan.pl

SPOTKANIE Z PANIĄ ALICJĄ

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Autor: | Data publikacji: 20 listopada, 2019

Zajęcia otwarte- projekt Woda

Myszki wiedzą już, że woda może występować w 3 stanach . Na zajęciach mogły obserwować parę wodną, dotknąć wody i lodu.

Dzieci wykonały 2 eksperymenty. Najpierw wyczarowana została chmura w słoiku, a potem z piankowej chmury spadł kolorowy deszcz 🙂

Ile kropel spadło z jakiej chmury? Matematyczne umysły dodawały i odejmowały papierowe kropelki.

Zajęcia zakończyła Wodną Olimpiada , która ze względu na główną bohaterkę Wodę, odbyła się na boisku. Myszki przenosiły wodę, przelewały….gdyby było cieplej olimpiada napewno skonczylaby się inaczej 🙂

Autor: | Data publikacji: 20 listopada, 2019

Z białej chmury….niebieski deszcz :) Projekt WODA