12.10 Rozpoczęliśmy dziś projekt dotyczacy prądu. Podzieliliśmy się dzis naszą dotychczasową wiedzą, stworzyliśmy siatkę pytań zwiazaną z tematem.

Lampa dziala na prąd, więc z literki „L” zrobilismy swoje nocne lampki.

W co zmieniło się żelazko ?

„Uwaga ,niebezpieczeństwo porażenia prądem” – wiemy już, że należy uważać i nie dotykać rzeczy oznaczonych poniższym znakiem . Wykonaliśmy takie znaki również sami i zastanowiliśmy się, gdzie mogłyby się znajdować w naszym otoczeniu.

Wiemy, że niektóre urządzenia działają na prąd, a inne ” do życia ” potrzebują baterii.

Podczas zabaw i gier z tablicą multimedialną uczymy się nazw przedmiotów po angielsku, ćwiczymy pamięć i uczymy się czekać na swoją kolej.

Wiemy o prądzie i urządzeniach elektrycznych juz dość sporo. Dziś poznaliśmy historię światła ( od ognia,przez lampę naftową aż do lampy z żarówką). Poznaliśmy postać Thomasa Edisona – wynalazcy żarówki.

W naszym centrum badawczym pojawiła się tablica , na której możemy wkręcać żarówkę, wkładać wtyczkę do gniazdka. Wiemy ,żeby nie robić tego bez nadzoru dorosłej osoby. Znamy również sposób bezpiecznego wyciagania kabla z gniazdka 🙂